WAKACJE!

Kochani uczniowie! Wypoczywajcie! Cieszcie się słońcem, wodą, podziwiajcie widoki, odkrywajcie nowe miejsca! Wróćcie pełni wrażeń, radości i siły! Do zobaczenia za 74 dni!

Dziękujemy świetliczakom!

Serdecznie dziękujemy świetliczakom oraz ich rodzicom za dobiegający końca rok szkolny 2018/2019, za wspólne zabawy, zajęcia, naukę… Życzymy ciepłych, słonecznych i bezpiecznych wakacji, ciekawych podróży, wielu przygód, nowych znajomości, odkrycia różnorodnych pasji. Do zobaczenia we wrześniu!

Poradnik bezpiecznego zachowania podczas upałów

W związku z obecną sytuacją pogodową oraz zbliżającymi się wakacjami, przesyłamy poradnik bezpiecznego zachowania podczas upałów. Link znajdziecie Państwo tutaj http://www.katowice.uw.gov.pl/aktualnosci/uwaga-upaly  oraz tutaj Upały – bezpieczne zachowania.

Szanowni Państwo,

W związku z falą upałów, pomimo wykorzystania wszelkich sposobów zaradczych niwelujących negatywne skutki wysokich temperatur, od dnia 12.06.2019 r. do dnia 14.06.2019 r. lekcje zostają skrócone do 30 minut. Godziny pracy świetlicy oraz oddziałów przedszkolnych pozostają bez zmian.

Spotkanie z Calineczką

Uczniowie klasy 1b w ramach realizacji innowacji teatralnej przygotowali przedstawienie pt. “Calineczka”. Efekty swojej pracy przedstawili uczniom klas 1-3 i przedszkolakom z grup przedszkolnych. Jednak najbardziej mali aktorzy przeżywali występ przed swoimi rodzicami.

,,Ogrody Szekspirowskie” w Chorzowie z udziałem zespołu teatralnego ,,Baśniowa 456”

Zespół teatralny ,,Baśniowa 456” został zaproszony do udziału w III edycji imprezy plenerowej ,,Ogrody Szekspirowskie” oraz na Galę Podsumowującą VIII Festiwal Małych Form Artystycznych w dniu 31 maja 2019 r. Na otwartej scenie przy ulicy H. Sienkiewicza w Chorzowie nasi aktorzy zaprezentowali nagrodzony III miejscem spektakl ,,Ameryki ląd”.

II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie

Patryk Sączewski z klasy 5b zajął II miejsca w Ogólnopolskim Konkursie na Prezentację Multimedialną “Matmomania z Polskim w Tle”. To konkurs matematyczno-polonistyczno-informatyczno-artystyczny, ponieważ jego założeniem jest połączenie wszystkich tych aspektów w pracy konkursowej.

Podsumowanie Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat” 2019

Po raz trzynasty spotkali się w naszej szkole młodzi pasjonaci nauk matematycznych, by wziąć udział w kolejnej edycji Regionalnego Konkursu Matematycznego „Supermat”. Do konkursu przystąpili uczniowie klas piątych z sześciu szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się umiejętnościami matematycznymi związanymi z obliczaniem pola powierzchni i objętości prostopadłościanu, działaniami na ułamkach, konstrukcją trójkąta oraz logicznym porządkowaniem informacji.

Zwycięski T jak Talent ;)

Kiedy kilka lat temu Samorząd Uczniowski  z Gimnazjum numer 2 wymyślił formułę T jak Talent, nikt nie przypuszczał że stanie się tak popularny wśród uczniów tyskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dziś konkurs ten to synonim wysokiej jakości i poziomu artystycznego.  Jak jest on wyrównany, niech świadczą nagrody i wyróżnienia w, ósmej już, edycji, która obyła się 24 maja 2019 r.

WYNIKI VI Międzynarodowego Konkursu Plastyczno -Scenograficznego Żywe Obrazy

Tegoroczny konkurs już za nami. 23 maja w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach odbył się finał VI Międzynarodowego Konkursu Plastyczno – Scenograficznego Żywe Obrazy. Uczniowie z całej Polski i Irlandii  prezentowali swoje prace w kategoriach „na żywo” i film. Zadaniem każdej z grup było przygotowanie prezentacji przestrzennej wybranego dzieła malarskiego . Tegoroczny konkurs miał za zadanie przypomnieć twórczość artystów polskich tworzących w okresie zaborów. 

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.