Oferta zajęć dodatkowych dla dzieci i uczniów

Szanowni  Rodzice

Przekazujemy informację o dodatkowej ofercie zajęć dla dzieci/uczniów na dzień 12.04.2019 r. 

prosimy kliknąć łącze: oferta zajęć dodatkowych

Przypominamy,  że szkoła może zapewnić opiekę dla dzieci od 7.30 do 15.30 (grupa do 25 osób w tym z orzeczeniem – decyduje kolejność zgłoszeń).

Telefon: 32 227 37 93 lub 796 987 121

T jak Talent zapraszamy:-)

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych na VIII już edycję Regionalnego Konkursu “T jak Talent”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie “Piątka Dzieciom” oraz  Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 5 w Tychach (dawniej Gimnazjum nr 2). Zgłoszenia należy przesyłać w nieprzekraczalnym terminie do 13 maja 2019 r. za pomocą podanego niżej linku. Finał odbędzie się 24 maja w Zespole Szkół Muzycznych w Tychach. Wszelkie informacje na temat wcześniejszych edycji można znaleźć również na stronie Stowarzyszenia “Piątka Dzieciom” https://piatkadzieciom.wordpress.com/news/

regulamin konkursu T jak Talent

zgoda i oświadcznie o przetwrzaniu danych

zgłoszenie: https://forms.gle/t2iCz58kzghMHu4VA

Nowe projekty eTwinning

Od marca 2019r.  nasza szkoła bierze udział w dwóch projektach „English is everywhere” oraz „Healthy Island”,  które koordynowane są przez nauczycieli języka angielskiego.  Nawiązaliśmy współpracę ze Szkołami Podstawowymi z Turcji, Rumunii oraz Czech.  

Informacja Dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty nt. organizacji pracy szkół w czasie strajku

Niezależnie od stanowiska MEN, oceniając realne możliwości naszej szkoły/oddziału przedszkolnego, a jednocześnie mając na uwadze odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo dzieci, proszę o zapoznanie się z pismem dyrektora Miejskiego Centrum Oświaty na temat możliwej do zrealizowania w mieście Tychy organizacji pracy szkół i przedszkoli w czasie strajku.

Szanowni Rodzice!

W związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli od 8 kwietnia br. do odwołania, nastąpią zmiany w organizacji pracy szkół i placówek oświatowych w Tychach.

Informacja MEN dla rodziców w związku ze strajkiem nauczycieli

Do obowiązków dyrektora szkoły i przedszkola należy zapewnienie uczniom bezpiecznych i higienicznych warunków pobytu na terenie placówki (1) i nie zwalnia go z tego obowiązku przystąpienie nauczycieli do strajku (2).

I miejsce dla ,,Baśniowej 456”


Zespół teatralny ,,Baśniowa 456” wziął udział w XXII Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych ,,O Tort Baby Jagi”, który odbył się w dniach 2 i 3 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli. Członkowie koła zaprezentowali spektakl ,,Ameryki ląd”.

Zaświeć się na niebiesko

To hasło  towarzyszyło uczniom naszej Szkoły 2 kwietnia  podczas obchodów  Światowego Dnia Autyzmu.  W tym dniu wszyscy ubrali „coś” niebieskiego. Uczniowie klas młodszych, oddziały przedszkolne, zaproszone Przedszkole nr 12 oraz Przedszkole „Iskierka” wzięły udział w happeningu ulicznym.

Dzień muffina

30 marca to Światowy Dzień Muffinka – czyli ciastka w kształcie wysokiej babeczki z różnymi dodatkami zarówno słodkimi, jak i słonymi. Świetliczaki postanowiły uczcić to święto i przygotować pyszne babeczki.

Świetlica wiosną pachnąca…

Wiosna to czas zmian – moment, kiedy przyroda budzi się do życia. Także my chcemy nowości i odświeżenia. Mogą w tym pomóc wiosenne dekoracje – wprowadzając do świetlicy radosny nastrój, pozwalając poczuć magię wiosny.

Walczymy o wejście do finału VIII Festiwalu Małych Form Artystycznych

Koło teatralne Baśniowa 456” przystąpiło do I etapu (w kategorii szkoły podstawowe klasy 4-8) VIII Festiwalu Małych Form Artystycznych organizowanego przez Chorzowskie Centrum Kultury.

Design Downloaded from free wordpress themes | free website templates | Free Web Icons.